Štěkeň: Tříhodinový program nabídl kromě možnosti prohlídky kostela také varhanní hudbu a ztišení k meditaci.
Kraselov: Katovičtí farníci připravili program v poutním kostele sv. Anny u Kraselova. Návštěvníci se dozvěděli mnohé zajímavosti z dějin místa v podání Mgr. Blanky Madové. Varhany rozezněl Mgr. Radek Rejšek. V přestávkách i během programu mnozí využili čas k prohlídce zajímavého místa s překrásnými výhledy, které je jinak otevřeno pouze při sezónních bohoslužbách.
Strakonice: Hlavní program v tomto ročníku probíhal v kostele sv. Prokopa. Soukromé prohlídky chrámu byly prolnuty přednáškami inspirovanými dokončenou rekonstrukcí. Zajímavosti a objevy, které přinesly renovace, představil místní farář Roman Dvořák, varhanářské dílo a samotný královský nástroj prezentoval Peter Nožina. Hudební program otevřela Dětská scholička. Koncert varhan, hoboje a zpěvu přinesly Ľuboš Ihring a Jaroslava Čiháková Tajanovská. Varhany rozezněl taktéž strakonický varhaník Jakub Komrska. Program uzavíraly půlnoční chvály vedené strakonickou farní kapelou NESTRACH. Velký zájem byl o cestu na zvonici – věž kostela sv. Prokopa. Mimořádným zážitkem byla také možnost procházet z kostela do bývalé komendy, kterou dnes vlastní a provozuje strakonické muzeum, tedy běžně jsou objekty odděleny, ale s ohledem na probíhající muzejní noc bylo možná zakusit atmosféru, kdy se procházelo běžně. Památkou pro příchozí byla záložka s pohledem na kříže na vrcholcích věží strakonických kostelů či příležitostné razítko.
V kostele Panny Marie Bolestné na Podsrpu zazněly tóny lyry i varhan, také hlas katolické poezie. K prohlédnutí byly nejen ambity, ale také fotografie z oprav a instalace zvonů. Své brány otevřely i kostely sv. Václava a sv. Markéty, kde kromě pozvání k modlitbě za zemřelé či za město byla umožněna soukromá prohlídky a popisky jednotlivých částí vybavení.
(P. Roman Dvořák)
Fotogalerie zde.